Nabídka kurzů

Minitenis (4-7 let)

Minitenis je určen pro nejmenší děti ve věku 4-7 let. Zde se hravou formou snažíme děti k tenisu přilákat a zaujmout je především různými soutěžemi ve větším počtu hráčů. Trénuje se na zmenšeném kurtu přes minitenisovou síť. Používají se rakety různých velikostí podle výšky hráče a hraje se s odlehčenými míči, aby se hra dětem usnadnila. Tenisovou výbavu začínajícím dětem rádi zdarma zapůjčíme. 

Babytenis (8-9 let)

Babytenis je určen pro věkovou hranici 8-9 let. Zde hrají dětičky ve skupinách v maximálních počtu čtyř hráčů. Vetšinou jsou to děti, kteří prošli naší minitenisovou líhní, takže se nám skupinky daří dobře poskládat, protože známe hráčskou úroveň malých tenistů. Nové hráče v tomto věku nejdříve vyzkoušíme a pak se je snažíme zařadit do odpovídající skupinky. Hraje se zde také s odlehčenými míči, ale už na celé hřiště.

Děti starší 10 let

Děti starší deseti let už hrají na celé hřiště s normálními míči. Rekreační hráči jsou rozděleni do skupin podle hráčské úrovně a věku, tak aby si vzájemně vyhovovali. Úplně nové hráče nejdřív otestujeme, než je někam zařadíme. Závodní hráče už dobře známe, takže jim tréninky plánujeme především podle školního rozvrhu, tak aby jim to nejlépe vyhovovalo.

I zde už máme slušné výsledky jak ve družstvech, tak u jednotlivců. V roce 2012 děti vyhrály třetí třídu smíšených družstev a v letošním roce se jim nepodařilo o jediný bod postoupit do nejvyšší ligy mladších žáků.

Začínali u nás hráči jako Jiří Vaněk (99), Jan Michna (00), Šárka Richterová (00) (v roce 2019 přijata na tenisové stipendium na Drexel University v  Filadelfii, Karolína Vlčková (00) aktivně hrající ITF turnaje, Adéla Makalová (01) kteří se dále zlepšují v jiných klubech, především kvůli možnosti lepších sparingů.

Do roku 2012 hrály všechny naše závodní děti za SK Satalice, ale od roku 2013 už máme vlastní klub.

V roce 2018 jsme s družstvem mladších žáků postoupili do první třídy a hráči z tohoto družstva mají nespočet parádních umístění na turnajích jednotlivců, včetně několika vítězství

Dospělí

Velmi rádi se také věnujeme zlepšování hry u dospělých. Zde klademe především důraz na individualitu každého hráče a víme, že tenisové umění jde zlepšovat v každém věku a na jakékoliv úrovni. Proto mezi naše klienty patří rekreační hráči hrající různé turnaje, podnikatelé, maminky na mateřské, důchodci, lidé potřebující odreagování od náročné práce.

Většinu z nich trénujeme v dopoledních, nebo večerních hodinách. Tréninky se dají domlouvat ze dne na den, nebo se určí pevný čas po celou sezónu.

Nahrávací stroj Lobster Granslam 4

Tento profesionální nahrávací stroj je možné si vyzkoušet i během normálních tréninkových lekcích s trenérem.

Má mnoho funkcí, jako jsou horní a spodní rotace míčů, střídání úderů, kratší a delší míče atd atd…